| Hapa_Vasy_1988 a întrebat:

Am o tableta Smart Pad S2 si am scapat-o din buzunar nu stiu ce s-a spart la ea se vede ca e spart, dar cand pun mana nu se simte nimic!
Se poat repara cu asta https://www.inowgsm.ro/......s2-3g.html
Am fost la un service si au spus ca o repara cu 130 lei
Merita sa o repar?
Ce spuneti?
OFER FUNDA!

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Daca zici ca nu se simte nimic dar se vede ca s-a spart, inseamna ca nu ai spart touchscreenul.
ai spart display-ul.

touchscreenul si display-ul sunt 2 chestii diferite. touchsceenul e ala care iti detecteaza apasarile, display-ul e sub, si e cel care iti afiseaza informatia.
Daca se merita depinde de tine. daca poti sa iti iei alta. pentru mine nu. tableta e cam 300lei? si reparatia e 130. cam o treime din valoare.

costul de la service include manopera si pretul display-ului

| GeorgianaGeo15 a răspuns:

Iti spun din propria experienta...ti.o face si dupa o luna te duci iar din aceeasi problema ca nu mai merge si o sa iti spuna ca nu stie ce i.ai facut TU si nu ti.o mai poate face...ei iti vor pune cv foarte ieftin cere nu este bun de nimic..in fine faci ce vrei