| Digital112 a întrebat:

Am placa asta de baza http://i.imgur.com/y1LN4mT.png
imi spuneti cat ram incape maxim pe ea? ca am 500 ram si vreau sa pun mai mult,
si cand o sa iau placa de ram, cumpar ddr1 si ce frecventa?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

DDR la frecventa egala cu memoria ce o ai pe placa RAM anterioara. Acum ai 512 Mb. Poti sa mai pui una de 1 Gb in celalalt slot sau poti s-o vinzi pe cea ce o ai acum, sa cumperi 2 de 1 Gb la 266/333 sau 400 Mhz. tot cu CPU-Z poti sa vezi ce frecventa are memoria actuala daca vrei sa cumperi numai una. Placa de baza suporta cate 1 Gb pe fiecare slot.