| Paul260 a întrebat:

Am placa de baza asus P5G-MX LGA775 acum am 3 g rami ddr2 frecventa de 667, daca cumpar ddr2 cu frecveta de 800 are ceva?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Am si eu placa veche care suporta 500+ nu mai stiu exact nr.SI am doua de 800 si merg perfect.Poti sa pui orice frecventa. Daca pui prea mare este redusa la cat suporta placa de baza. Daca este prea mica...asta nu stiu.

2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Da-are. Nu o sa-ti functioneze.Placa ta suporta RAM doar pe frecventa 667.

| Paul260 explică:

Da pot sa imi pun 4 G rami pe placa asta de baza ASUS P5G-MX LGA775?