| xtr3m33ff3ct a întrebat:

Am placa de baza N68C-S UCC, sursa tecno 230w, max 500w.Procesor AMD Athlon(tm) II X2 255 Processor (2 CPUs), ~3. 1GHz.Ram 4gb, Hard 500 gb.
As vrea sa stiu daca acest sistem suporta http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, suporta. E posibilsa sa fie trasa usor in jos de procesor(nu o sa scoti toata performanta din ea), dar e compatibila.

| Me2 a răspuns:

Daca nu ar fi suportat, nu ti'as fi recomandat'o, dar dupa cum am mai spuis schimba sursa ca e slaba

| xtr3m33ff3ct explică:

Exista vreo placa video mai buna pentru sursa asta? As vrea sa stiu si care e cel mai bun procesor pentru placa asta de baza.Pentru placa video am buget de 400-500 roni, pentru procesor de 500-600 roni.