| bodyguardsmecher a întrebat:

Am primit acum 2-3 saptamani un router de la RDS : ZTE.
Am primit si o foaie pe care scria cum sa-l configurez, imi dadea un cod sa scriu 192.168... si parola si user name-ul sa ma conectez, cand m-am conectat la mine era deja configurat tot.
Stie cineva de ce?

App unde arata un monitor cand pasam pe el trebuia sa fac un dial-up, insa acum nu mai imi scrie asa imi este go, si sus scrie you are curently connected to Netowrk 3.

Este bine ce am facut?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca Netowrk 3 e reteaua ta atunci e OK! Majoritatea routerelor pleaca de la distribuitorii de internet deja configurate pentru ca nu toata lumea stie sa configureze un router manual. Routerele neconfigurate sunt cele care le cumperi din magazin.