| Teodoragnis a întrebat:

Am primit de Craciun o consola Wii si as vrea sa stiu doua lucruri:
1. Ce este wii motion plus sau chestia aia care se ataseaza la telecomanda?
2. Unde as putea sa modez consola in Bucuresti? La ce pret?

2 răspunsuri:
| rrrbeto95 a răspuns:

Wii motion plus sunt niste senzori care percep miscarile facute cu telecomanta mai bine decat senzorii care sunt deja in telecomanda, iar wii motion plus se foloseste doar la anumite jocuri compatibile cu acesta.
Pentru a o moda cauti anunturi pe okazii.ro sau intri pe acest site si iti faci cont (http://www.consolegames.ro/forum/f10-nintendo-wii/). Iar pe site exista un tip care face modari in jur de 100 lei softmod si 150lei modare cu cip. Eu la consola mea mi-am facut singur softmod si imi merg toate jocurile de pe un usb. Am invatat singur de pe youtube, dar pentru asta trebuie sa stii bine engleza.

| matryko a răspuns:

1 da
2. in jur de 5 milioane daca e folosita