| bleakk a întrebat:

Am primit la disciplina baze de date de la facultate un proiect in care trebuie sa realizez o baza de date cuprinzand:  5 tabele;
 10 înregistrări pentru fiecare tabel;
 10 interogări QBE (ce vor aborda toate tipurile de interogări de acțiune și selecție);
 pentru fiecare tabel se va furniza o interfață pentru actualizare (formular/subformular)
 3 rapoarte;
Intrebarea e cat de complicat poate sa fie si cam cat ar dura realizarea? Stiu ca depinde de mine si de cunostinte, dar asa la prima vedere cei care cunosc, ce parere aveti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primele 3 se fac in 20-30 minute

parte cu interfata depinde despre ce e vorba

| peperonies a răspuns:

30 de minute maxim cuiva care stie.
daca nu stii nimic despre baze de date si te apuci sa citesti putin o sa iti ia sa zic... 2-3 ore.