| dinusinziana a întrebat:

Am primit pe Cosmote un mesaj care suna asa :

-GERMANOS-

Felicitari! Numarul dvs. a fost extras ca fiind posesorul premiului de 2000 de euro si un TEL Nokia. Info: nr de telefon..care e tot de cosmote.

Stiu ca mai exista si excroci care trimit mesaje aiurea si mananca banii abonatilor. Sa am incredere in mesajul asta?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

In niciun caz! E clar teapa! Daca o sa ai un premiu, poti sa fii sigura ca 1. trebuie aparticipi si 2. or sa te sune ei in caz ca ai castigat.
Shin

13 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

NUUUUUUUUUUUUUUUU, teapa!

Suna la cei de la Cosmote ca sa te convingi

leonardk
| leonardk a răspuns:

Categoric NU!

| p0wer a răspuns:

Daca nu ai participat la nici un concurs nu ai cum sa castigi rolling on the floor ceva logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut o rata deva la GErmanos? ai cumparat ceva de la Germanos? si ai lasat nr de tel?
e ciudat ca nr la care iti spune sa suni e in reteaua cosmote
, ar fi trebuit sa fie fix...
suna cu nr ascuns si fate ca il cauti pe x, y, z...
si daca spune ca e greseala zii si tu la vrajeala ca nu are cum. intreaba cu cine vb.

| JustMeFlory a răspuns:

Sa nu ai! si eu am primit unul asemanator mai de mult, l'am citit, l'am sters si gata...nu lua in seama toate minciunile.

prfml
| prfml a răspuns:

Ha, ha happy Haide sa gandim putin inainte de a ne exprima entuziasmul prin fapte de naivitate si sa fim constienti ca in ziua de atsazi nimic nu e gratis, ma rog, aproape nimic. Cand primesti un premiu, te costa decat timpul, nimic in rest.

| littlesunshine a răspuns:

Intr-o dimineata de sambata pe la ora 10 am primit un telefon in care mi se spunea:
"Suntem de la Comote, si exista o problema cu satelitii. Trebuie sa rearanjam reteaua manual. Ne puteti spune ce tip de telefon aveti?" ( laughing laughing )
Razand dau sa ma uit la telefon sa vad ce scrie pe el, si spun:
"aaa Philips. aa E96... aaa" laughing
"Doamna spuneti-ne ultimele 3 cifre din CNP-ul Dvs"
Nu pot sa spun aici ce le-am raspuns mot-a-mot. dar cert e ca le-am spus ca sunt niste "Tzepari".si se mai auzea "Nu doamna! Doamna...stati un pic...". Am mai stst un pic. sa le mai spun una-doua si am inchisbig grin.

Asa ca astia sunt niste escroci, nu le raspundeti sub nici o forma. Cosmote incurajeaza reclamatiile care contin numerele de telefon de la care apeleaz idiotii. happy
Bafta!

| mariazet45 a răspuns:

Eu am primit un astfel de telefon, am sunat si mi-a zis sa formez 1234 si apoi sa sun din nou la ei si cu ei pe fir sa apas tasta 3 in felu acesta am incarcat cartela excrocului dupa ce la 1234 am dat datele de indentitate. Se poate face destule magarii. Am primit mai apoi si mesaj ca acesta care ai primit tu si intamplator stiind ca am mai patit-o am intrebat chiar acum recent s-a intamplat, mi s-a spus ca nu au nici un concurs in derulare si sa sterg mesaju, sa nu apelez ca se poate sa mai faca ei vreo magarie. TEAPA, asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mesaj gen i'am trimis eu la fratemiu mai microlling on the floor)Mi'am modificat numele in agenda lui...si in loc de numele meu am scris ORANGE
Va asteptam la orange pana la ora 20:00 sa va ridicati premiul bla bla... l'am lasat vreo 2 minute sa se bucure dupa aia i'am zis care era fazalaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Teapa, am primit si eu dar le-am spus ceva de dulce si ...pa.

| ioana17bebe a răspuns:

Nu te increde...saptamana trecuta a dat cineva un mesaj pe TPU.si a zis ca la prostit de 50 de euro ai grija. E TEAPAAAAAAAA

| bubyko a răspuns:

Bai nu face prostia sa puneti botul.hai sa va spun ce m-i s-a intamplat mie acum cateva minute:pe prietena mea a sunat-o un baiat cica e de la cosmote, ca am castigat 1500 euro ne-a dat un cont o parola sa ne luam banii de acolo si apoi dintr-o data:hop, totul nu mai era roz.trebuia sa cumparam un voucher de 25 euro sa le spunem codul de reincarcare.eu tot trebuia sa imi incarc cartela si i-am dat bani sa ia de 10 euro nu de 25 cum vroiau cei de la ''cosmote''. in fine... a venit prietena mea cu voucher-ul si mi-am incarcat frumusel telefonul meu. apoi cei de la ''cosmote''cica vroiau si codul de reincarcare si le-am dar ce au vrut doar asa ca oricum era invalidf ca imi incarcasem eu telefonul big grin.si i-am tinut pe saracii cred ca vreo o ora sa le dam codul cel ''valid''. in fine am vorbit ce am vorbit pana la urma s-au enervat si au inceput sa injure...si asa am pierdut cei 1500 euro de la ''cosmote''. morala: daca stiti ca nu ati concurat la ceva anume nu va apucati sa va dati date si una si alta mai ales ca astia cica sa le dau codul de reincarcare sa castig.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sunt sanse sa castigitongue. chiar si eu am castigat la coca cola 5000 de euro. Tot asa am primit un sms sa-i sun la un nr si asa am facut. Dupa a trebuit sa cumpar 65 euro sa le dau codu si dupa v-or trimite curierul si chiar asa a fost asa ca nu se stie niciodata cand te loveste norocu. Daca nu trebuie sa dai nimica pentru 1 min. in cosmote suna si tu si vezi daca ai primit sau ai castigat cevalaughing