| Lucifer666 a întrebat:

Ce stiti despre concursul de la Cosmote 2000 euro + o plasma?
Am primit in dimineata aceasta un telefon de la Cosmote ca cica nr meu a fost extras ca fiind castigator si ca am castigat 2000 euro si o plasma. Mi-a cerut adres-a completa si numele ( nu serie de buletin sau cnp ca xcum nu il dadeam ) si mi-a dat un nr de serie cu care sa ma prezint la BCR. Cu acest nr de serie puteam sa ridic banii. Dar la sfarsit a zis ca trebuie sa platesc o taxa de transport sau tva nu mai stiu ce de 30 euro si ca daca pot platii acesti bani, alfel au cum sa trimtita premiul. I-am zis ca nu am cum sa platesc - a fost surprins si a zis ca ii pare rau dar nu are cum sa trimita premiul. Stiti ceva despre concursul asta? Chiar exista? Sau chiar am castigat si m-am apcalit?

Tocmai de aceea am zis ca nu am 30E ca mi-am dat seama ca e teapa. Daca nu cerea banii astia era altceva big grin

Răspuns Câştigător
| dany4 a răspuns:

Si eu am primit de multe ori asa ceva, si stiu multi care au mai primit, crede-ma ca e vrajeala, sunt oameni care nu au ce face si dau tepe cu asta se ocupa, un prieten si a pus comanda la papuci pe net si i a trimis scartaietori

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Teapa, cu cateva zile in urma fiul meu a primit mesaj ca a castigat 20. 000 de euro tot de la cosmote, nu raspundeti la astfel de prostii.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Da, este ţeapă. Eu am primit de două ori mesaj pe telefon: Odată cu Flanco (că am câştigat 2000 de euro plus un Nokia N97) odată cu Domo (acelaşi lucru). Nici nu m-am deranjat să îi mai contactez, doar la primul mesaj am căutat la site-ul Flanco despre vreo promoţie, dar nu era nimic (doar o atenţionare despre asemenea ţepe).happy

| costymaximus a răspuns:

Helooo, trezeste-te! E o facatura ordinara, la care multi romani au pus botul. Daca iti sta rau cu banii in buzunar, poti crede asa ceva.

| AsU_2581 a răspuns:

E teapa teapa frate...trimitele si u un mesaj si zile ceva de dulcewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa teapana ca pe vremea lui Tepes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mers la BCR? ai primit banii? asa am primit si eu azi un telefon de la Cosmote si aceeasi chestie. doar ca mi-a cerut doar numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit la fel sunati la nr... pentru a ridica premiul de 20000 e si m-a luat cu frumuselu una alta ca la ce banca sa trimita bani si la sfarsit ca vrea 9 mil sa deschida contul an banca oare e teapa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit azi telefon de la eisi la fel am procedat nr l era 0769509091