| necunoscutul a întrebat:

Am primit mesaj pe telefon ca am cistigat 10.000 de euro, la concursul Antena 1 verde stop Mesajul provine de la Cosmote insotit de un numar de telefon. Am sunat la acel numar si nu numai ca nu raspuns nimeni, dar si inchidea telefonul ca sa nu mai sun.Care dintre voi ati primit asemenea mesaje?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Mah, chiar mai baga cineva botul la asemenea mesaje?
A trecut moda asta...

88 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mi s-a intamplat sa primesc astfel de mesaje, dar nu le-am luat in seama. Cel mai probabil este o mare teapa.winking

| Flav a răspuns:

Asta-i o vrajeala mai mare ca atunci cand incerc eu sa vrajesc fetele.hee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Teapa, au primit mai multi asemenea mesaje.

| pepe a răspuns:

Trimite-i şi tu mesaj să-i pastreze, pentru că nu o să-i vezi niciodată.
Am primit eu astfel de mesaje şi le-am răspuns cu alte mesaje care nu pot fi redate aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la nr 0764955143 am primit un mesaj asemanator.Am sunat desi stiam ca e o teapa si mi-a raspuns un tip care abia pute lega doua trei cuvinte. A cerut mai multe date inclusv CNP-ul dar am refuzat si mi-a inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au zis ca am castigat 20. 000 de euro...de unde? ca nici nu am participat la concurs. Si oricum s-a terminat perioada de desfasurare... dar astia tot nu se lasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am primit acest mesaji ca am primit 20. 000 de euro si e o pacaleala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine 10 000 la mine 20 0000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare teapa, numai ca la mine e putin mai diferit, in loc de numarul cosmote la sfarsitul mesajului, scrie mare si tare,, antena 1.ro`` ce ziceti de asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am prim astfel d msg dar n le iau in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am primit si eu un sms, zice ca am cistigat 20. 000E irevocabil
aiurea vrajeala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0767929643.asta e nr. care mi-a trimis si mie ca am fost selectat pentru a castiga 20mii euro, am sunat si nu mi-a raspuns apoi m-a sunat cu nr0763562856 si mi-a cerut sa-i dau datele :nume prenume, localitatea si seria si nr de buletin, am refuzat si mi-a inchis. AVETI MARE GRIJA E TEAPA PE FATA...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit un mesaj pe telefon informanduma ca am castigat 2000 de euro la concursul verde stop antena 1. Nu am sunat si nu cred ca mai este acest concurs. Totusi cred ca este doar o excrocherie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu si nici la mine nu o raspuns nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu mesaj ca am castigat 20000 de eurode la nr. asta 0763995635 in final scria IREVOCABIL. in conditiile in care nu am participat la concurs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un mesaj de acest gen de la nr0763854283, astazi, 11.03.2010.Niste mincinosi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare vrajeala dale ceva de dulce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare teapa si eu am primit msg ca am castigat 2mii eurolaughing)))), sasi ia iei lumanari de bani astealaughing)))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu astazi am primit 2 mesaje la fel ca ale tale...am sunat si nu a raspuns nimeni (e vrajeala) nu au ceface cu creditul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu un mesaj asemanator astazi de la nr 0762822036 info-line exp://COSMOTE.Ro am sunat de curiozitate cu toate ca stiam ca s-au mai primit mesaje asemanatoare, si mi-a raspuns un barbat de fapt 2 care spuneau ca sunt de la departamentul de premii cosmote, imi spuneau ca trebuie sa imi faca ei cont pentru a putea primi banii in valoare de 10. 000 euro dar trebuie sa platesc eu mai intai 410 lei, bineinteles ca nu am luat in seama iar ei au insistat de vreo doua ori sa ma sune ca sa ma convinga.Luati masuri daca se poate ca asa ceva nu poate ramane nerezolvat! ei au impresia ca oamenii sunt chiar asa de tonti sa faca ce vor ei, dar din fericire cred ca sunt multi care nu baga in seama aceste mesaje...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un SMS de 20000E de la 0767624870 TEAPA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna astazi am primit un astfel de mesaj dar in loc de 10. 000 de euro imi scria 20. 000 si am sunat la nr respectiv, un nr de cosmote la care mi-a raspuns un Domn care mi-a spus sa merg pe str. Teilor 37 sect 6, sa ma prezint cu BI sa ridic premiul...cred ca e o teapa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu
si e teapa
pacat ca nu exista o politie on-line pentru cei de teapa astora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit astfel de mesaj cu suma de 20 de mii de euro.nu are rost sa sun fiindca in primul rand e o teapa si in al doilea rand am mai primit de cand am cartela la cosmote inca vreo 4 mesaje cu astfel de continut.ar fi trebuit sa fiu miliardar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi 19 martie am primit un asemenea sms, normal ca nu am crezut, eu nu particip la concursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit un mesaj ca am castigat 20 000 de euro dar eu am mai multi ca ei si mie numi trebuie, dar ei de bani astea sa le taie picioarele trenu rolling on the floor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un sms ca tine numai ca eu am castigat 20000 de euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tatal meu a primit un astfel de mesaj dar ca a castigat suma de 20. 000 de euro impreuna cu cosmote si ca premiul este confidential