| Danydanyy a întrebat:

Salut
am primit 1 mesaj ca asta:
"Felicitari super bingo metropolis a extras nr d-v ca fiind castigatorul premiului de 50.000 ron pentru info-line contactati la nr 0784406638 sau 0214232133"
e adevarat sau fake?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o tentativa de inselaciune cu bingo metropolis, un caz asemanator a fost sesizat pe:
http://www.urbaniulian.ro/......etropolis/

Da-i search in pagina dupa numarul de telefon 0214232133

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Acelasi sms l-am primit si eu happy, te vor ruga sa trimiti intr-un anumit cont 800 lei pentru ca suma "castigata" e impozabila... excroci, cum poti crede asa ceva?

| Zippy a răspuns:

Daca ai jucat eu zic sa suni la numar sa vezi exact care e treaba, dar daca iti cer bani ca sa iti trimita banii sau pentru alte chestii refuza. Daca nu ai jucat nu au cum sa te aleaga castigator

| Dragon01 a răspuns:

Da.Felicitari! laughinglaughinglaughing
Niciodata sa nu te iei dupa asemenea mesaje sau mailuri.Sunt niste excroci care au multe mesaje in cosmote.Suces

| MoreFun a răspuns:

laughing Cineva are mult timp liber.
Normal ca e fake. Ar putea fi o șmecherie sa.i încarci cartela la celalalt. Sunt multe faze din astea.

| DerFinne a răspuns:

Este minciuna! nu suna! cineva a vrut sa iti faca o farsa happy deci fake happy super bingo metropolis nu are decat numar fix nu si mobil happy FAKE!

| Danydanyy explică:

Multumesc de raspunsuri
oricum nu sunam ca stiu ca bingo nu da sms