| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am pus in SSD cu windows pe un alt laptop si acum imi da pxe-mof: exiting pxe rom. Am incercat sa bootez cu un windows now dar nu merge. Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Driverele de la unitatea unde ai instalat Windowsul nu se potrivesc cu cele de la noua unitate. Sterge SSD-ul si reinstaleaza Windowsul! Apropo! Windows se scrie cu litera mare. Nu este substantiv comun.

| CentyLox a răspuns:

Unu la mâna trebuie să instalezi windows-ul de pe device-ul care este ssd-ul instalat nu il poți muta așa când vrei si sa si meargă
Doi la mâna s-ar putea sa fie problema compatibilității între laptop si ssd
Sau trei ssd-ul nu mai este bun si il arunci naiba la tomberon

| AKARA0 a răspuns (pentru CentyLox):

Nu are cum omule sa fie stricat, ssd-urile sunt de 10 ori mai durabile ca hard-diskurile.
În primul rand trebuie sa reinstalezi windows-ul pe ssd și să ștergi partitia in care ai pus windows-ul vechi.