| DianaRaluca18 a întrebat:

Am router de la romtelecom-click net si vreau sa schimb parola de la wifi. Cum procedez?

7 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Intri in setarile router ului

prin url

http://192.168.1.1/

Parola ta de la rout er este:
user:admin
password:admin
Si dai Enter si acolo cauti unde se schimba parola, sau daca nu o sa scrie jos unde te loghezi ''Change My Password''

| shannygelu a răspuns:

Parola de wi fi vine configurata pe modem asta ultimul de la ei si este pe timbru spate hg655 nu o poti modifica la alte tipuri de modemuri merge

| DianaRaluca18 explică (pentru ReusxD):

Imi apare si romtelecom-wpa si tomtelecom-wpe. de ce?

| Gospei12 a răspuns:

Deci deschizi o pagina noua si la link scrii urmatoarele :
-o sa-ti apara u fereastra cu Nume si Parola
-la nume pui : admin
-la parola pui : admin sau, de exemplu la mine pe modem scrie web_password si parola exact cum e ea acolo
-dupa ce ai introdus acolo in stanga ati apare DE BAZA, selectezi si alegi WLAN

-acolo ve-i gasi Cheia comuna WPA stabilita an avans si e cu ********** an loc de alea pui ce parola vrei tu, poti sa schimbi si numele de exempul la mine era Clicknet-29F7 mi-am pus numlel meu
-dupa ce ai introdus parola selectezi Trimitere
-dupa ce ai configurat parola dai un restart la Modem,
-dupa ce ati schimbat parola toate accesoriile conectate la internet pana in momentul de fata vor trebui sa introduca parola noua stabilita de tine pentru a avea iar acces la internet

Sper ca am fost de ajutor :D

In caz ca nu ai anteles ati recomand sa urmezi ----> https://www.youtube.com/watch?v=mtNVGIYj4jk

Mentionez ca eu am un modem de tip HG658 - modelul al gasesti pe spatele modemului

| Luca_Ioan-stefan_1993 a răspuns:

Cum îmi schimb parola

| Violetta_Natty_1992 a răspuns:

Cum scimb parola de la net

| AdamWess a răspuns:

Who has been able to sample the various products on this list and can be able to pick out the best one? https://wirelessster.com/best-wireless-router-for-home/