| Sprînceana_Celestin_1989 a întrebat:

Am router clicknet de la romtelecom si vreau sa imi schimb numele si parola wifi. ma duc la site-ul: http://192.168.1.1/, si cand pun numele si parola admin nu imi accepta ajutati-ma Va Rog Frumos!

2 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Daca detineti un modem Huawei hg 658, parola de administrare este trecuta pe spatele modemului (pe eticheta), sub forma "Web Password: XXXX", iar la user name pastrandu-se: admin. In caz contrar, va recomandam sa apelati 1930 gratuit în rețeaua Romtelecom sau TELVERDE 0800800800 - colegii noștri va vor oferi suport.

| ovidiu2295 a răspuns:

Probabil site-ul care il folosesti nu e accesibil cu routerul tau. Pe router trebuie sa iti apara adresa corecta. Daca e corecta cea care o folosesti inseamna ca ai uitat username sau password.