| Nicu_Gabriel_1996 a întrebat:

Salut folosesc router de la romtelecom si vreau sa nu imi mai intre vecinu pentru ca m-am certat cu el si vreau sa il blochez sau sa ii schimb parola dar nu stiu! dau funda! multumesc!

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Intra in explorer cu adresa si192.168.1.1 apoi pui username admin si parola admin apoi dai in stanga la basic apoii mai jos la wlan si in dreapta la key 1 schimbi parola evident scriind parola si pe o hartie sa nu o uiti.

| Nicu_Gabriel_1996 explică (pentru shannygelu):

Nu am rezolvat problema sad!

| shannygelu a răspuns (pentru Nicu_Gabriel_1996):

Ce nu reusesti? explica

3 răspunsuri:
| alezzut a răspuns:

Amu exista o problema care poate fi rezolvata cu un cd de la router sau daca nu e un pic mai complicat.http://videotutorial.ro/tag/cum-schimb-parola-de-acces-la-router/.Ar trebui sa iti fie de ajutor. Funda?