| RonaldoSeven a întrebat:

Am internet de la Romtelecom si as vrea sa imi schimb modemul vechi cu unul mai nou la care ma pot conecta si cu wifi(router). Vreau sa stiu daca ma costa ceva schimbarea aceasta.

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

Dacă modemul e primit de la ei, da, schimbarea costă foarte mult dacă nu ți-ai terminat abonamentul, pentru că ei îți pot vinde un modem cu router care costă foarte mult față de un router de sine stătător. Dacă îți termini contractul, poți negocia cu ei noile condiții și eventual să primești un modem cu router. Dacă nu termini contractul prea curând, cumpără un router și leagă-l la modem, e mult mai ieftin decât să cumperi un modem cu router.