| axeel02 a întrebat:

Am scapat cafea pe tastatura de la laptop...a intrat printre butoate, respectiv tasta,,i" si,, k" si s-a uscat.acum se apasa foarte greu si nu stiu cum sa curat... dau funda, apropo, raspunsuri cat mai rapide!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă s-o cureți cu un bețișor pentru ureche, umezit în apă (ai grijă, să fie doar umezit!). Cureți părțile laterale și suprafața butoanelor. Încet, cu răbdare, vei reuși. Să nu umbli brutal cu ea, încearcă să nu o scuturi. La service, dacă o duci, majoritatea îți va spune să cumperi alta. ))

1 răspuns:
| Bogdan2109 a răspuns:

Trebuie dus la un service, dar sa fie un service de la aceeasi firma de unde este si laptop ul.