| DenisIonut01 a întrebat:

Am scapat un pic de vin pe mouse-ul meu razer... si acum nu mai simt cand fac click stanga, oare merge schimbat doar acel switch sau cum ii zice?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se poate schimba, daca ai un astfel de switch + un electronist cu experienta sa-l inlocuiasca.

In lipsa, n-ai decat sa-ti cumperi alt mouse.

| DenisIonut01 explică (pentru Bula):

Mulțumesc, nu stiam sigur daca se poate sau nu. O sa merg la un service it sa il înlocuiască, sa vad daca merita prețul happy

| Bula a răspuns (pentru DenisIonut01):

De onicei, nu merita.
Switc-urile care se gasesc comercializate sunt de calitate slaba (plastic, cu grafit), care se strica repede.
In mouse-uri trebuie cu contacte care rezista mult.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe dimineață îi trece alcoolemia și e ca nou

| DenisIonut01 explică (pentru sierra1):

laughing dar nu mi sa părut sa fi picat asa mult, l-am șters oricum...

| VoidEternal a răspuns:

Daca îl desfaci și îl cureți, eventual ii dai cu niste spray de contacte o să-și revină. E doar cleios de la vin.

| DenisIonut01 explică (pentru VoidEternal):

Ce spray? Nu am așa ceva, am desfăcut capacul cu clicurile ca acolo e si bateria dar problema e butonul acela de bază, nu mai am ce sa fac, doar sa schimb acel buton...