| smyrobert a întrebat:

Am si eu o imprimanta Canon pixma ip1600 am cautat pe internet si tot nu gasesc mi-am descarcat Canon My Printer, incerc dar nu imi detecteaza imprimanta ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă foloseşti Windows încearcă din automatic updates/optionals updates să verifici dacă nu ai driverii pentru printer acolo. Dacă e Windows Xp încearcă să descarci driverii de aici:
http://www.usa.canon.com/......xma_ip1600
Dacă e vorba de un dervat Debian(Ubuntu, Desktop linux Os, etc) şi nu ai făcut upgrade la ultima versiune, atunci recomand upgrade la ultimele versiuni(aici mă refer la un LTS nu la cele curente) şi apoi actualizează sistemul cu printerul conectat precum şi caută driverii folosind aplicaţia inclusă în distribuţii.Succes