| Andrea39 a întrebat:

Am si eu o întrebare. Atunci când si netul pornit si nu ai aplicatia mesenger deschisă, e posibil să apari on? Prietenul meu raspunde greu la mesaje iar el sustine că nu era online... Uneori aparate că a fost activ acum cateva minute, gen cand de pune la somn si iese din aplicatie nu arata ca e online sau de multe ori cand vorbim pe wapp. Netul stiu sigur că îl are pornit non stop. Iar aici nu e chestia că vorbeste cu altele, ma deranjeaza faptul că îmi raspunde în timpul zilei dupa 3 ore iar pe mess arată ca e online.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Da, această funcție există și are rolul de a le spune prietenilor când ești disponibil(ă) pentru a vorbi (mai precis, când ai acces la internet).
Această funcție este disponibilă numai și numai când aplicația Messenger are un proces în fundal.
Dacă să zicem că telefonul are un utilitar (sau o face automat) care oprește procesele inutile sau cele care rulează în fundal însă nu au mai fost folosite de ceva timp, iar procesul în fundal era al aplicației Messenger, automat ai pierdut această funcție iar pentru prieteni ești offline chiar dacă ești conectat la internet.
[De aceea uneori mesajele vin foarte greu (vorbind de ore nu de minute)]

| Lioana a răspuns:

Aplicația poate fi pornită fara să-i fie deschisa pe ecran. Funcționează in fundal. In plus Facebook da multe erori in legătură cu statusul.

| lilianaadelina a răspuns:

Da,se poate ca inca sa arate ca este online.
ca si prietenul meu s-a pus seara sa doarma, a inchis netul si laptopul, si a "figurat" online toata noptea, doar ca nu aparea ca se trimit mesajele

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Da, apari on. Dar in același timp îți vin și notificări cum ca ești contactat iar el dacă are telefonul la el ar putea Răspunde. Bănuiesc ca nu are telefonul la el atunci când nu îți raspunde