| scorpionalb a întrebat:

Am si eu o intrebare cum fac sa nu se mai schimbe ip-ul de retea am trei calculatoare legate la neti se schimba tot timpul please me help!

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Lasi calculatoarele sa functioneze non stop.
Folosesti un router.

3 răspunsuri:
| StefanS a răspuns:

Setezai modemul in asa fel incat o adresa mac sa primeasca tot timpul acelasi ip. Adresa mac=codul prin care se identifica placa de retea.

| maricx a răspuns:

Simplu si usor, ai ip dynamic.nu ai ce sa faci...sau poti sa platesti bani sa iti faci stabil ori schimbi legatura la net(recomandat), ti-as recomanda rds... oricum ip dynamic e recomandat pentru. hackeri, dar daca vrei sa faci jocuri folosind ip-ul dynamic(doar cele care se joaca doar pe net fara descarcare) poti folosi no-ip.cauta pe google si o sa gasesti. Fundita pls.

| maricx a răspuns:

ROUTER nu e bun///datele nu se primesc in intregime...si nu poti folosi toate prog/jocurile si altele de pe net... iar StefanS te-ai gandit ca poate e pe fibra