| Strugaru_4062 a întrebat:

Am si eu o problema.Am un laptop cu webcam incorporat si nu prea se vede bine, asa ca m-am gandit sa imi iau un webcam liber. Dar acum nu stiu cum sa scap de cel incorporat, pentru ca atunci cand dau pe messenger cuiva web mi se pune webcamul laptopului, si nu il vreau pe acela. Stie cineva cum sa fac sa raman la webcamul liber?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Fa asa: start-control panel-device manager-imaging devices-(si acu trebuie sa vezi webacmul)-dai click dr. pe el si dai disable. Si gata.

3 răspunsuri:
| userr a răspuns:

Poti incerca sa il opresti din BIOS-ul laptop-ului sau dezinstaland driver-ul pentru webcam(cel incorporat)
in bios il vei gasi usor...pentru ca este trecut ca periferica usb
mult noroc!

| 9gag a răspuns:

Dai la Messenger->Preferences->Webcam Broadcast si apesi pe Webcam Source si schimbi de pe built-in webcam pe cel pe care l-ai luat(in lista o sa iti apara numele firmei). Succes

| Strugaru_4062 explică:

Gata.Am rezolvat.Multumesc frumos. :*