| wall a întrebat:

Cum deschid webcamul incorporat de la laptop?
Funditalove struck

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in My Computer si acolo ai iconul camerei si scris USB Video Device, de acolo il deschizi. Daca nu apare acolo inseamna ca nu este instalat si trebuie sa-l instalezi asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si iti apare iconul sau USB Video Device, dai clic pe ce ti-a aparut si iti intra o fereastra de instalare, Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie intai sa ii instalezi driverul (il gasesti pe site-ul producatorului daca nu ai cd). Dupa ce instalezi si eventual un restart, o sa iti apara cand intri in my computer, la "other" (cu imprimanta, scanner, etc). Cnd intri in start, o sa observi Webcam si pur si simplu dai click sau intri intr-un program gen messenger.

| Daniel_Aioanei_1968 a răspuns:

Cum sa activez camerawuep

| Stanescu_Mircea_1959 a răspuns:

Cum deschid camera web?

| Pop_Gheorghe_1971 a răspuns:

Cum pot deschide camera la laptopul meu