| kytyna a întrebat:

Am un laptop msi la care ii se tot dezactiveaza webcamul, ma poate ajuta cineva cu un driver util de pe net pentru un webcam incorporat?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

MSI ce model? driverele nu sunt universale si MSI sunt... n modele! Mai bine descarca programul acesta DriverScanner 2010
http://www.megaupload.com/? d=REGZVHZI care iti actualizeaza si descarca driverele de care ai nevoie!

| vigome a răspuns:

Www.msi.com. Este site-ul oficial unde gasesti drivere ale acestui producator. Poti descarca doar driverul camerei sau poti instala MSI live-update, un programel special destinat produselor msi si care verifica singur, atunci cind il rulezi, stadiul de actualizare la zi a tuturor driverelor instalate si le actualizeaza de forma automata. Fara mari batai de cap. Posibil insa sa nu fie o problema de driver ci de alta natura. Si o alta solutie: Du-te pe My computer, clic dreapta, selecteaza manage si iti v-a aparea o lista cu mai multe optiuni. Selecteaza de aici Device manager, unde iti v-a aparea si imaging devices. Clic pe el si iti v-a arata camera. Pe aceasta cu clic dreapta ai o optiune de,, update driver".