| Donn4All a întrebat:

Am si eu o problemasad Cand deschid Pc trebuie sa stau cam 5 min sa-mi apara ionurile pe dextop. De ce trebuie sa astept? tinad cont ca windowsul a fost schibat recent?

3 răspunsuri:
| chakuza a răspuns:

Verifica cablul de la hard, pentru ca si eu am avut o problema mergea foarte greu, tot asa se aprindea f greu si era de la hard.Fa un test la hard cu hdtune si vezi cat iese.Eu ti-as recomanda sa schimbi windows-ul in caz ca ai xp sa iti bagi windows 7, dureaza un pic pana te acomodezi, dar se misca mult mai bine si ai mult mai multe facilitatiwinking

| SamSon a răspuns:

Asa sunt windousurile xp.mai lente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauze posibile:
- virusi
- multe programe care pornesc inutil la start.
Descarca ComboFix http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.
La sfarsitul scanarii iti salveaza un notepad in C:\ si trebuie sa-mi trimiti continul acelui notepad, asta sa-ti spun daca ai un troian instalat ori alt virus.