| RaluGabor a întrebat:

am bifat ceva gresit la o aplicatie de pe calculator, iar acum toate aplicatiile ce le-am avut pe dextop au iconita de "SETUP" si nu mi se mai deschid ce as putea sa fac ca sa remediez problema....adica exista alta varianta in afara de a-mi reinstala Windowsul?

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu este greu si va necesita si restart. Deci Control Panel, Programs, apoi Default Programs si apoi set default programs si dai sa-si faca treaba.

| RaluGabor explică (pentru MeConstantine):

Am facut cum ai spus tu dar nu si-au revenit aplicatiile...sad

| MeConstantine a răspuns (pentru RaluGabor):

Am inteles sad atunci incearca sa dai click dreapta pe fisiere, spre exemplu pe unul care se termina cu.jpg si sa dai asa open with: apoi choose default program si sa selectezi programul defult cu care sa le deschida. Asta ar trebui sa mearga.

| RaluGabor explică (pentru MeConstantine):

Tocmai aste e problema am dat pe open with si am selectat un program cu care sa se deschida iar dupa toate fisele si programele de pe dextop se deschit in programul pe care l-am selectat pentru fisa respectiva sad