| Stolo a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul, imi da o eroare si nu stiu ce e.Ma puteti ajuta? Mai jos printscreen cu eroarea.
http://img37.imageshack.us/i/eroarec.jpg/

Răspuns Câştigător
| ovidiuionita a răspuns:

Salut.
Fisierul.dll din eroare este corupt.
Mai mult de atat, fisierul se afla in folderul Temp al PC-ului, si din cate stiu, aplicatiile nu acolo se instaleaza.
Cel mai probabil este un virus/spyware.
Te sfatuiesc sa cureti folderul Temp utilizand una din urmatoarele metode:
1. [AUTOMAT] Start menu -> All programs -> Accessories -> System tools -> Disk Cleanup, bifezi Temporary Files si Temporary Internet Files, si stergi.
2. [MANUAL] Start menu -> Run si tastezi "%Temp%" (fara ghilimele) si apesi Enter. Se va deschide folderul Temp unde folosind tastele CTRL+A selectezi toate fisierele si le stergi. Atentie, nu te va lasa sa stergi unele dintre ele, este de ajuns sa dai Skip.

Dupa ce cureti folderul Temp, scaneaza PC-ul. Daca windowsul tau trece de activarea Microsoft, te sfatuiesc sa foloseste Microsoft Security Essentials, ce poate fi descarcat gratuit de pe siteul Microsoft. Daca windowsul tau nu este Genuine, foloseste AVG Free, ce-l poti gasi pe Google.

O zi buna.

1 răspuns:
| saddasdasdad a răspuns:

Da un scan cu antivirus ca ai ceva