| HaHa_8983 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul.La cateva minute dupa ce il deschid mi se inchide normal, ca si cum as fi dat eu shut down. Imi apare si"The application failed to initialiaze because the window station is shutting down"
Daca stie cineva ceva care ma poate ajuta as fi recunosctoare. Promit funda.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Ca sa nu iti bati capul reinstalezi windows-ul si iesi mai castigat la timpul scutit: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
Daca totusi vrei sa iti si bati capul inceaarca in safe mode si vezi daca si acolo tot asa e.
Daca nu ti se restarteaza in safe mode, atunci scoate totul de la start-up eventual ai putea folosii autoruns de la Microsoft --> vezi tutoriale intai pe youtube cum se foloseste (si ca si sfat nu sterge nimic cu acest soft unde scrie Microsoft).

2 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Ai luat o mica "farsa" de la cineva, un fel de virus non-periculos dar foarte enervant. Ai 2 posibilitati:
1.Reinstalezi windowsul ceea ce te si sfatuiesc sa faci
2.Ne dai mai multe detalii...
Cum ar fi:
Iti apare ceva, un fel de cronometru? sau da-ne niste poze.

| GEORGE a răspuns:

Cel mai probabil ai un virus care iti face sistemul sa se inchida singur.
ai antivirus? mai simplu reinstalezi windowsul.