| kattalyn01 a întrebat:

Am si eu o problema cu dvd-urile...fac filme cu nero pe dvd(make data dvd) cu viteza 8 sau 4 si cand le bag in dvd player sa le vad nu le citeste imi arata wrong disc ( dar dvd-urile care inainte le faceam tot la fel le citeste) stiti cumva ce ar putea avea?

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Depinde ce formaturi stie dvd playerul tau sa scrie si ce formaturi dl tu happy.
E simplu, consulta cartea tehnica a playerului si cand downloadezi, fii atent la extensie macar.
Normal ca nu poti da play la un h264 sau x264 pe un dvd player dintr-o era apus care nici nu a auzit de asa ceva.