| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,TPU! big grin Vecinu' meu a facut rost de un DVD Player destul de vechiut (Nevir NVR-2013DVD),care e cam din 2004 sau mai vechi,si m-a rugat sa-i fac un CD cu muzica. Am luat un CD,l-am bagat,am deschis CDBurnerXP siiii... Data Disc (nu Audio Disc), apoi am bagat fix 159 de melodii (694MB),pentru ca daca-l faceam Audio Disc era in functie de timp, si mai mult de 25 nu cred ca incapeau!laughing L-am facut, da' nu il citeste...omu' mi-a dat un CD de-al lui care merge, cu 23 de melodii,le-am descarcat si le-am bagat in AIMP,sa vad daca e Audio CD (cu track-uri, sau ce-or fi alea) si avea 126 de minute, nu maxim 80 cum ma asteptam,deci e tot Data Disc banuiesc!straight face Care ar fi problema de nu citeste CD-ul meu? Il invarte la infinit, pe DVD Player scrie "MP3" mare si clar, da' nu-l citeste!laughing

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie big grin Trebuie sa folosesti un cd de marca (calitate buna ) si sa-l scrii la viteza mica! Bafta!

| CannabisFan a răspuns (pentru lpavel):

S-ar putea sa fie asta...mi-a dat 2 erori (pe 16x viteza), da' era pe sesiuni si am dat continuare, abia l-am facut! :v Si ala zgariat pe care-l am de la vecinu', cu 23 de melodii, un Maxell zgariat in ultimu' hal nu era finalizat, n-o sa-ti vina sa crezi da' am mai bagat pe el 80 de melodii, zgariat asa, fara nicio eroare...la 8x!laughing

2 răspunsuri:
| Geo_George_1988_UHgW a răspuns:

Viteza de scriere acum depinde de dvd player la ce viteza ii place un cd de mai buna calitate ( Sony, traxdata...)