| Ionut-eduard_Haiden_1997 a întrebat:

Am si eu o problema cu Subwoofer de la sistemul genius 5.1 sw-hf 5000, nu mai imi merge subwoofer.ul si nici sateliti foarte bine va rog ajutati-ma! multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Posibil să fi picat difuzorul de bass sau amplificatorul acestuia. La supramodulare se poate întâmpla, depăşind puterea, să descentrezi difuzoarele sateliţilor şi să pice subwooferul.
Încearcă alte difuzoare în locul sateliţilor şi verifică cum se aude. De asemeni poţi verifica şi difuzorul de bass, dacă tot nu funcţionează e picat etajul de amplificare al acestuia.