| Marinescu_Carmen_1989 a întrebat:

Am si eu o problema cu sunetul, am instalat windows-ul dar cd-ul original de la placa de sunet este prea zgariat si nu mai merge, am descarcat tot felul de drivere gen via vinyl sau realtek hd si nu merge sa instalez nimic cand e aproape de final imi da o eroare, ce pot sa ii fac? banuiesc ca nu e arsa fiindca mergea inainte sa instalez windows-ul. help meee

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| neutrino a răspuns:

De pe site-ul producatorului placii de sunet, descarci ceea ce ai nevoie.