| mirceasilvyu a întrebat:

Am si eu o problema foarte foarte mare:(Va rog ajutati-ma:)
Vreau sa intru la yahoo Mail sa imi citesc ce mail-uri am bine!
Intru pe www.yahoo.com dau la sectiunea mailuri si imi apare chestia aceasta :
This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to login.yahoo.com, but we can't confirm that your connection is secure.

Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.

Technical Details

login.yahoo.com uses an invalid security certificate.

The certificate will not be valid until 1/4/2006 6:09 PM.

(Error code: sec_error_expired_certificate)

I Understand the Risks

As vrea sa stiu cum pot sa accesez pagina yahoo mail dar fara chestia asta!
Este incercat in Monzila dar nu merge nici in Internet explorer si nici in opera!
Ce sa fac?
Este o problema de la windows sau? Ce sugerati sa fac?

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Selecteaza sa aiba incredere in site-ul respectiv si nu ar trebui sa-ti mai apara.

| whitehair a răspuns:

De acord cu dorudascalu si in completare:dupa dezinstalare curata registrii(CC Cleaner face treaba bunicica) si reinstaleaza.

| florar a răspuns:

Buna, in afara ca as sugera sa reinstalezi Windows, incearca sa deschizi de pe yahoo mess.in top dreapta.

| utilizatortpu a răspuns:

Te-ai apucat să umbli la setările de la FireFox. Aşa îţi trebuie. Dezinstalează şi reinstalează FireFox-ul. Şi nu mai umbla la el. L-ai setat să te ducă de mână. Sau citeşte mail-ul cu Internet Explorer.Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi intra pe www.yahoomail.com si tasteaza id si parola

| mirceasilvyu explică:

Nu a mers nici cu reistalarea firefoxuluihappy de obieci folosesc opera le-am reintalat pe amandoua si tot nu mergehappydar pana la urma mi-am dat seama de chestiehappy imi tot apareau niste erori ca ceva certificat ii valabial din 11/2/2004 pana in 24/12/2012 care a fost problema eu imi instalasem nu demult windowsulhappy Si data calculatorului era setata in 2003happy si am trecut pe 2009 dupa care sia revenit la normalhappy
Va multumeschappy