| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o problema cu facebook-ul nu pot sa intru decat pe internet explorer (si stiti ca e cu multi virusi.) cand intru pe mozila sau google chrome imi apare scrisul asta :This Connection is Untrusted
You have asked Firefox to connect
securely to www.facebook.com, but we can't confirm that your connection is secure.
Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.

Technical Details
I Understand the Risks. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Citeste asta: http://www.tutorialepc.ro/......a-cap.html

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU prea este în regulă cu acest avertisment, probabil că recent ai încercat să te conectezi pe o pagină CONTRAFĂCUTĂ/falsă de Facebook şi browserul a observat acest aspect, iar din acel moment îţi dă acel avertisment...

E posibil să fi accesat un link care PĂREA a fi de la Facebook, unul primit prin e-mail sau pe Mess...

Încearcă să tipăreşti tu adresa ( literă cu literă ) în spaţiul destinat şi dai enter.

Dacă tot aşa face, atunci fă UPDATE la Firefox, ultima versiune 16.0.1 : intri sus în "Ajutor/despre Firefox/update" şi apoi NU ar trebui să mai facă aşa...

Dacă tot aşa te va avertiza, atunci şterge istoricul din Firefox şi încearcă iar ( după ce, în prealabil, i-ai dat restart ), tastând tu adresa.