| Stanciu_Silviu_1994 a întrebat:

Am si eu o problema la calculator imi da freezul asta cand si cand.

https://postimg.org/image/vlsqf0hpd/

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ce windows ai?

| Stanciu_Silviu_1994 explică (pentru bogdan324):

Windows 7 eternity

| bogdan324 a răspuns (pentru Stanciu_Silviu_1994):

De cand ai problema asta?

| Stanciu_Silviu_1994 explică (pentru bogdan324):

Nu de mult timp, acu am scos o memorie ram ca aveam 2, si am lasat una de 8 GB si pe aia de 4GB am scos-o si vad ca nu mai mi-a dat blue screenuri (freezuri) dinalea.

| bogdan324 a răspuns (pentru Stanciu_Silviu_1994):

Probabil un update la bios va rezolva problema, dar totusi incearca sa bagi ram-ul de 4gb si sa il scoti pe ala de 8gb sa vezi daca ai aceeasi problema, daca face la fel, cel mai probabil ramii de 4gb au probleme

| Stanciu_Silviu_1994 explică (pentru bogdan324):

O sa incerc si ramul de 4 GB vad ca cel de 8 GB nu mi-a facut nici-o figura pana acu.

| Danger30 a răspuns:

BSOD ( blue screen of death ) apare din mai multe motive, eroare la drivere, supraincalzire a pc-ului, dar pentru a il rezolva cred ca trebuie sa il duci la un service de calculatoare, pentru ca e destul de greu sa gasesti sursa... sper ca te-am ajutat!