| ElFenomen a întrebat:

Am si eu o problema mai delicata.Am instalat internet explorer 8 si dupa ce s-a instalat imi cerea sa se restarteze pc-ul.Toate bune si frumoase pana cand s-a restartat si dupa ce a pornit pe desktop nu imi aparea decat imaginea de wallpaper si o eroare "W Explorer has encountered a problem and needs to be close...". Am incercat sa intru in "safemode"dar imi apare aceeasi eroare si acolo? Ce e de facut?

4 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Ti-a stricat windowsul. Nu e altceva de facut decat sa-ti reinstalezi windows-ul. Si iti dau un sfat: nu mai folosi internet explorer, treci pe mozilla firefox, e mult mai stabil, se incarca mai repede si nu,, sare" prin reclame ads asa cum face IE si iti umple calcu de tot felul de prostii care iti termina windows-ul. Bafta.

| Allkin a răspuns:

Salut! Vezi daca Task Managerul functioneaza(CTRL+ALT+DELETE). Daca merge apasa pe Applications apoi New Task dupa care scrie "Explore.exe" si dai Ok. Daca nu merge incearca sa scrii la fel la New Task "Restore".Iti va aparea o caseta unde vei da dublu click pe "rstrui" si va trebui sa selectezi o data anterioara celei in care ai instalat Internet Explorer! Bafta

| PieceSign94 a răspuns:

Dezinstalea zal definitiv din pc si instaleaza ori google chrome sau mozilla. parerea mea happy

| ElFenomen explică:

@allkin am incercat ambele metode in task manager dar imi arata aceeasi eroaresadcred ca pana la urma trebuie sa-l reinstalezsad