| Tomoioaga_Danut_2000 a întrebat:

Bună ziua, imi poate spune cineva care considera ca ar fi pretul corect pentru vanzarea unui Laptop MSI?
Procesor- AMD Ryzen 5 5600h 4.2 GHz
Placă video- AMD Radeon RX6600M 8gb
RAM-16 GB
SSD- 1TB
Cu un display de 17.3 inch.
Detin Laptopul de aproape 2 ani mai are 2 luni pana iese din garantie.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un pret de 'referinta' poti afla doar consultand pretul alte laptopuri identice (sau configuratie asemanatoare ), tot asa laptopuri second hand, folosite, chiar daca mai are 2 luni garantie este un produs folosit!
tipul asta cere 4500 de lei pe acest laptop https://www.olx.ro/......hXx6K.html

dar asta nu insemna ca face fix 4500 de lei cum a cerut el
eu zic ca mai jos de 4000 de lei...

| Motisor a răspuns:

Laptopul fiind folosit, undeva la 4000-3500 lei poti sa il incerci cred eu.