| Deniseee a întrebat:

Am si eu un Samsung Galaxy I5500 si ma enerveaza faptul ca nu pot umbla pe touchscreen decat cu degetul, exista vreo aplicatie ceva sa pot umbla si cu pen-ul sau cu unghia sau cu pixul in afara de deget?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, deoarece trebuie sa existe un transfer de energie electro-statica intre deget si ecran, daca inlocuiesti degetul cu un ob din plastic/fier nu v'a functiona. Unele telefoane sunt dotate cu ecrane de tip TFT touchscreen care permit folosirea altor obiecte pentru deplasarea pe suprafata touch-ului.
Daca te-am ametit raspunsul e NU, nu poti umbla decat cu degetul.
Funda?happy