| fansollo22 a întrebat:

Am si eu un telefon Nokia n95 original. L-am luat la mana a doua dar am o problema cu el. L-am scapat in apa. A stat cam 2 minute in apa apoi l-am scos l-am desfacut, etc. Dupa 2-3 zile de uscare l-am pornit si n-am avut probleme cu el doar 2 lini subtiri se vede pe ecran ca il inclini.In fine peste 2-3 saptamani mi l-a confiscat tata ca am fost pedepsit.In fine dupa ce mi l-a dat inapoi l-am pornit iar cand intru in camera se vede negru si nici becurile de pe partea cu butonul pentru camera nu se mai aprinde ca inainte. Cealalta camera(adica cea 3g) merge perfect.Ma gandeam ca poate a mai patit cineva asa ceva si am cum sa il repar acasa daca nu il duc la service. O fi de la software sau ca l-am scapat eu in apa? Am dat si hard reset si factory settings tot dar nu merge.Astept un raspuns.Merci!

Răspuns Câştigător
| Buii a răspuns:

Daca scapi un telefon in apa in primul rand este afectata camera si in unele cazuri si boxele, asa mi s-a intamplat si mie cand l-am scapat in apa mi s-a stricat boxa si camera. Ar trebui sa il duci la reparat, altceva nu prea ai ce sa ii faci

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Trebuia sa-l bagi intr-o punga cu orez si orezul absorbea toata apa din el,aveai sanse mai mari sa mearga, poti incerca si acum sa-l bagi, dar nu garantez reusita. Daca nu merge du-l la service.