| benid a întrebat:

Am sony vaio si nu stiu cum sa-mi activez functia Fn pentru Win 7. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

FN nu se activeaza. Este un buton special cu care, folosit in combinatie cu alte taste, poti accesa programe sau diferite setari. Pe anumite taste vei vedea desene sau texte scrise in culoarea cu care este scris Fn pe acea tasta; astfel tinand apasat Fn si apasand o tasta speciala vei executa programul sau vei efectua setarea care aparea pe acea tasta speciala.

| solumaam a răspuns:

Se activeaza nrmal indiferent ce sistem folosesti!
Tii apasat pe Fn si pe ce tasta ai nevoie din cele dedicate!