| Motanu_Motanu_1985 a întrebat:

Am sters o persoana de la prieteni am sters toate convorbirile cu aceasta persoana dar in continuare imi apare in chat ca si cum ar fi prieten/a pe FB cu mine

3 răspunsuri:
| Heureuse a răspuns:

Așa apare pe chat. Dacă ai vorbit vreodată cu o persoană, chiar dacă nu ești prietena cu ea rămâne, numai dacă o blochezi dispare. Acum nu ar trebui sa te deranjeze ci doar ștergi conversația sau o arhivezi.

| Motanu_Motanu_1985 explică (pentru Heureuse):

Ai idee cum pot sterge contul cuiva de Facebook? ca am inteles ca este posibil

| Heureuse a răspuns (pentru Motanu_Motanu_1985):

Tu nu ai cum sa il sterge, doar daca o face un hacker. Daca îi dau block acelei persoane nici ea nu mai vede nimic legat de tine, chiar daca este prieten cu prietenii tăi, dacă te etichetezi, absolut nimic de ce ține de numele tau pe Facebook, dar nici nimic legat de el. In alți termeni tu " nu mai existi" pe Facebook pentru aceea persoană, este ca si cum nu ai cont, indiferent ca postezi public, nu contează. Dacă te caută nu te va găsi decât persoane similare. Funcția block funcționează la fel pentru ambele persoane nu contează cine inițiază acest procedeu de "block". Succes si sper ca ai înțeles.