| contulmeu999 a întrebat:

Am tăiat firul la niste căști pentru că se auzeau doar in casca stânga și am 5 fire mai mici: roșu,verde,albastru, argintiu și unul roșu împletit cu argintiu. Cum trebuie să le lipesc ca sa funcționeze amândouă difuzoare? Menționez că am microfon la căști și problema nu e de la jack.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai complica, cumpara altele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Arunca le este cel mai usor, căștile alea nu le mai poti repara tu, firele au fost facute in fabrică cu utilaje speciale de lipit, acum sunt ieftine căstile gasesti peste tot.

| contulmeu999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De lipit le pot lipi că am cu ce. Incerc sa le repar pentru că știu că se poate. Până când încerc toate variantele și nu le pot repara nu îmi cumpăr altele?