| Marii a întrebat:

Am telefon Nokia 7610 supernova, destul de bun dar am o problema pe care nu cred c-o mai pot suporta mult timp: in timp ce vorbesc cu o persoana (chiar daca merg sau stau pe loc) se intrerupe, eu aud persoana respectiva dar ea nu ma mai aude, isi revine repede, dar se repeta faza de cateva ori. Sunt satula sa mi se zica "Mari nu te mai aud", "alo alo", "inchide si suna iar", "repeta ce-ai spus pentru ca s-a intrerupt". Uneori imi vine sa-l arunc, dar dupa acea raman fara. laughing La reparat a fost chiar de 2 ori si mi-au schimbat panglica. Ce naiba poate avea?

7 răspunsuri:
| rsn13 a răspuns:

Esti pe cosmote? Porteaza-te (am colegi pe cosmote si nu ii aud de loc iar cu cei de pe vodafone, nici o preoblema)

| Marii explică:

Da, sunt pe cosmote, dar nu vreau vodafone sau alta retea. happy

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Nu e nici pe departe vina operatorului! Tine strict de telefon (semnal sau microfon). Daca e semnalul, nu stiu ce'i poti face... daca e din vina microfonului, schimba'l (te costa max 35 RON)
Succes! happy

| dtte a răspuns:

Si eu am acelasi model de telefon insa mie nu mi-a facut probleme! E posibil sa fie din cauza operatorului, retelei prea ocupate, mi se mai intampla si mie si mai cunosc cazuri! Asa ca poate telefonul tau merge impecabil!happy

| dtte a răspuns:

@vladutz:tin sa precizez ca eu stiu ce vb si doar am spus o parere:am Cosmote si mi se intrerupe tot timpul; toti membrii familiei suntem abonati la acelasi operator si ne confruntam des cu problema intreruperii/pierderii semnalului! Iar pe Vodafone pot sa vorbesc si 2h continuu si nu am deloc probleme!(cu acelasi telefon)!

Răspuns utilizator avertizat
| dodo13 a răspuns:

Buna, am exact aceeasi problema, am dus telefonul la garantie la Germanos si atept un raspuns in maxim 15 zile. Sper sa se poata rezolva pentru ca nu a suferit nici un accident, nu vad ce motiv ar avea sa nu mi-l repare, acum nu stiu daca in astfel de cazur se poate schimba aparatul sau se poate doar remedia problema.