| anonim_4396 a întrebat:

Am un adaptor USB pentru card MicroSD, care se incalzeste foarte tare in doar doua-trei minute. E posibil sa fie afectat cardul daca il folosesc mai mult? Am date importante pe el, si e de 16 GB, nu vreau sa il ard. (adaptorul se incalzeste si cu unul de 512 MB)

1 răspuns:
| Niculescu_Tini_1987 a răspuns:

Parerea mea e ca adaptorul e de vina. Probabil pe placutele conductoare exista niste probleme si da... daca il folosesti in continuare e posibil sa ramai fara card