| Dorin97 a întrebat:

Am un amplificator audio si s-a stricat grila aia de aluminiu mai exact componentele de pe ea( 4-2N 3055 si 2-BD 135) nu as putea sa le inlocuiesc cu un stk463? Pentru imagini contactati-ma pe id de messenger::craciun_adi007.Ps:nu ma pricep in electronica foarte bine.Nu am nici aparate. Funda MARE!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea dar trebuie modificata schema. Tranzistorii de care zici sunt finali ca si circuitul stk463. Chestia este mai complicata, acesta fiind un circuit integrat si avand alte caracteristici. Trebuie un elctronist bun.

4 răspunsuri:
| Meticulosul a răspuns:

Cumperi un amplificator făcut gata cu STK!

| Dorin97 explică (pentru Meticulosul):

Cat costa? Ca acum mi-am cumparat si eu un amplificator! Cat este puterea lui?

| dvdalexandru a răspuns:

Poti cumpara amplificatoare noi si de la http://www.muzicastore.ro/amplificatoare/