| Rubikon96 a întrebat:

Am un aparat de fotografiat KODAK EASYSHARE C142. atunci cind il pornesc imi spune ca trebuie sa iau capacul de pe obiectiv si nu stiu cum sa fac asta... ma ajuta cineva va rog >? dau funda...

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Mai NU are capac pe obiectiv, are o perdea peste lentile ce deschide in parti automat la pornire aparatului si se inchid la loc cind inchizi aparatul, precum cortina unei scene din 2 parti concomitent. Poate este vorba de altceva in mesaj, scrie-l aici sa al disecam.Bafta