| bandrock009 a întrebat:

Am un aparat foto benq dc c1430 si as vrea sa stiu ce acumulator ise potriveste? am vazut acumulator cu 2 sau cu 4 bateri aparatul are 2 bateri. as vrea sa stiu care ise potriveste

2 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Vreau sa-mi cumpar si eu un aparat de asta, si am citit pe forumuri ca la filmare hd iti trebuie un card class 6 sau mai mult de 4-8 gb
daca nu am memorie destula nu filmeaza hd? sau cum? si cata memorie consuma in hd aproximativ asa pot sa filmez 15 minute cu 4 gb

| benflorin a răspuns:

Am si eu aparat la fel, eu folosesc varta (2100 mah) si pot sa fac pose multe pina se consuma, am mai avut si gp 2700mAh dar se pare ca se consumau repede, nu corespundeau consumului camerei ( la 5 poze cu blitz se descarcau complet)