| lamafina1337 a întrebat:

Am un atestat in Word fara diacritice jumatate din el, pot sa fac ceva, exista vreun site unde pot sa-l incarc sa ii pun diacritice?

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Există așa ceva.
http://www.diacritice.com/
Pui textul, dai conversie, recitești că să vezi dacă nu cumva pune diacritice unde tu nu ai nevoie, dar nu prea se întâmplă, dai finalizare și poți copia textul și să-l lui unde ai nevoie.
Succes

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa ceva nu exista.
Dar ai putea inlocui diacriticele din text, incat sa fie intregul text fara diacritice. In ziua de azi multi isi publica lucrarile fara diacritice.

| sierra1 a răspuns:

Cautare si inlocuire automata a cuvintelor gen si - și, cand - când...