| roox a întrebat:

Am un card (de memorie pentru telefon -microSd) şi acum ceva timp i-am pus parolă. Din păcate, am uitat-o şi cardul nu merge la alte telefoaane.
Ce pot să fac?

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cumperi un adaptor SD-microSD şi te duci la cineva care are cititor de carduri (acum calculatoarele nu se mai vând cu floppy ci cu card-reader aşa că nu e greu să dai peste cineva care are card reader şi care-ţi poate citi SD-uri).
După ce l-ai pus în calculator, îi dai format şi astfel va şterge tot ce e pe el, inclusiv fişierul care ţine minte parola.
Apoi îl bagi înapoi în telefon (scoţându-l din adaptor, evident) şi telefonul îţi va spune: "this card is not formatted. Format now?".
Îi dai "da" sau "yes" şi totul o să fie ok.
Salut!

| DaftPunk a răspuns:

Du-te la reparatii telefoane sau amintesteti codul.Imi dai o funda asa dgeaba? plz :d