| Metin2Hidra a întrebat:

Am un card micro sd 2 g si un adapter si am bagat si cardul in adapter nu-l vede in telefon nu-l vede dar pe alt telefon il vede (Nokia e51 ) l-am dus la reparat mergea in HTC(telefonul care nul vedea) si mi saspus ca e din cauza unui actipild ladesfacut mi-a mers 2 saptamani apoi iar nici in adapter nici in telefon plzz help pe Nokia il vede

1 răspuns:
| ggalilei a răspuns:

Cam asa am patit si eu, am primit un card de memorie de 2gb cadou de la cineva,merge doar pe telefoanele Nokia,pe celelalte nici nu mi-l depisteaza, am intrat pe Nokia la detalii card si imi spune ca are parola activa, l-am reformatat si degeaba, tot nu-l vede pe celelalte telefoane ale mele, o sa merg la service sa vad daca ma pot ajuta.Nici nu pot afla parola,fiindca cine mi l-a oferit nu o stie nici el,asa l-a luat de la altcineva din talcioc.Dar e tare curioasa treaba, pe Nokia totusi de ce il pot folosi? Chiar pe un cititor de carduri daca il cuplez la PC nu il pot modifica, il vede, dar nu pot sterge sau adauga date pe el, doar pe nokia.Inseamna ca au ceva ciudat telefoanele astea Nokia, in sensul pozitiv ma refer.